Новости | 3
Почетна » Новости

Новости

Ladna отсега во нова амбалажа
Ladna

Инспирирана од природата, Ladna направи промена и отсега ќе може да ја најдете со нов и модернизиран дизајн.

Стара и нова генерација: Сара, Наташа, Трајче и Раде со своите деца се дружеа со новите ѕвезди во „Дајте музика“
Дајте музика

Се сеќавате на ѕвездите од „Дајте музика“? Сара, Наташа, Трајче и Раде присуствуваа на снимањето...

 
Моќен текст на учителка од Хрватска: „Учителке, ве молам не ме прашувајте што сакам да бидам кога ќе пораснам“
Ученик

Бернарда Југ им одржа моќна лекција на своите ученици за вредноста на секоја професија, а сега таа лекција го обиколува Балканот.

 
Бимилк им посака среќен и успешен почеток на учебната година на децата во социјален ризик
Деца

Традицијата на подарување мали изненадувања со кои на учениците ќе им се посака успешен почеток на учебната година...

 
Кристијано Роналдо не ги задржа солзите кога му покажаа видео од неговиот покоен татко
Кристијано Роналдо

Кристијано Роналдо не ги потисна силните емоции кога новинарот Пирс Морган сред интервју му покажа видео од неговиот покоен татко.

 
Апел за помош на 33-годишната Јана од Охрид која веќе петта година се бори со редок вид на рак
Јана Арсовска

Ајде да ги здружиме силите и заедно да ѝ помогнеме на Јана Арсовска. 33-годишната девојка од Охрид...

 
Дејвид Бекам со четирите деца на ревијата на Викторија пред да се упатат на нејзина забава
Семејството Бекам

Викторија Бекам ја доби поддршката од целото свое семејство на ревијата на која ја презентираше колекцијата пролет/лето 2020 во Лондон.

 
Влатко Лозаноски редеше хитови, публиката уживаше на „A1 World of Music“ во Скопје
Влатко Лозаноски

Влатко Лозаноски ги отпеа своите најактуелни хитови пред А1 Арена во Скопје, на концертот по повод ребрендирањето на Vip во A1.

 
Ексцентрична: Пејачката Рошин Марфи од Moloko на концертот „A1 World of Music“ во Скопје
Рошин Марфи

Рошин Марфи пристигна во Македонија за да биде дел од големиот концерт...

 
Игор Божиновски со сопругата и синовите на црвениот тепих на „Браќа Манаки“
Игор Божиновски

Во улога на спонзор на „Браќа Манаки“, Игор Божиновски гостуваше на свеченото отворање на Филмскиот...

   
Страница 3 од 1637

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9613 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?