Почетна » Новости

Новости

Македонката Катерина Шиповиќ победи на Белградскиот ултрамаратон, истрча над 211 км за 24 часа
Катерина Шиповиќ

Македонката Катерина Шиповиќ победи на 24-часовната трка Шри Чинмој во Белград и постави нов национален рекорд.

Заводникот „Чак Бас“ од „Gossip Girl“ со атрактивната девојка Ејми Џексон во Париз
Ед Вествик и Ејми Џексон

Ед Вествик и Ејми Џексон беа гламурозен пар на настанот на Lancôme во Лувр, Париз...

 
Зошто сè повеќе жени купуваат онлајн?
Online shopping

Онлајн шопингот направи револуција во начинот на кој купуваме, бидејќи нуди низа придобивки кои не...

 
Уникатна можност: Airbnb овозможува престојување во мочуриштето на Шрек за Халовин
Шрек

Airbnb нуди уникатна можност за Халовин. Оваа година, американската компанија овозможува...

 
Добрината на дело: Џенифер Гарнер му облече чорапи и му ги понуди патиките на бездомник во количка
Џенифер Гарнер

Џенифер Гарнер му облече чорапи на босоног бездомник и му ги понуди своите патики.

 
Ја посвои како момче, ја израсна како девојче: Шарлиз Терон со ќерката на ревија на Диор
Шарлиз Терон

Како заштитно лице на Диор, Шарлиз Терон присуствуваше на ревијата на француската модна...

 
Фризерка им подарува перики на деца кои ја изгубиле косата, нивната насмевка е бесценета
Тифани

Фризерка бесплатно им дава перики на деца кои ја изгубиле косата, а нивната насмевка е бесценета.

 
Пенелопе Круз занесна убавица во гламурозен комбинезон на моден настан во Лувр
Пенелопе Круз

Пенелопе Круз изгледаше фантастично во гламурозен комбинезон во Лувр.

 
Сопругата на Брус Вилис се отвори за неговата деменција, сподели дали тој е свесен за дијагнозата
Ема Хеминг

Ема Хеминг зборуваше за дијагнозата на Брус Вилис - фронтотемпоралната деменција. Таа откри дали тој е свесен за неговата состојба.

 
Предизвикот е совладан: Совршени ноќни фотографии се прават со овој телефон!
Samsung

Креирање на совршено јасни фотографии и видеа од самрак до зори сега е можно со новите паметни ...

   
Страница 2 од 2524

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.