Новости | 1860
Почетна » Новости

Новости

Супермаркет за љубов
Супермаркет за љубов

Приближувањето на празникот на вљубените создава чувство на осаменост кај многу луѓе...

Шехерезад и Онур добија син
Шехерезад и Онур

Серијата „10001 ноќ“ ја освои Македонија. Не само жените, туку и мажите не можат да останат имуни...

 
Џоли и Пит со бакнеж и тужба против вестите за разделба
Бред Пит и Анџелина Џоли

Веќе подолго време во странските медиуми се зборува за проблемите на Бред Пит и Анџелина...

 
Пивото ги зацврстува коските
Жена со пиво

Пивото е повеќе машки пијалок и многу жени го избегнуваат. Но, последните истражувања...

 
Мажите и модерното кавалерство
Маж

Во минатото, љубовните писма биле најдобриот начин за искажување на чувствата и комуникација...

 
Жените веќе не сакаат мажи со влакнести гради
Маж

Денес сè повеќе мажи ја користат депилацијата за средување на делови од своето тело, особено...

 
Акупунктурата ја намалува болката преку мозокот
Акупунктура

Акупунктурата е стара кинеска вештина, која се состои од забодување на тенки метални иглички...

 
Пообразованите луѓе чуваат мачки, а не кучиња
Жена со маче

Сопствениците на мачки е поверојатно да имаат завршено факултет од сопствениците...

 
Шекспир игра стана интернет хит со 22 милиони посети
Играта Ромео и Јулија

Играта наречена "Romeo wherefore art thou" стана огромен интернет хит. Во последните неколку...

 
Колку добиваат славните за да посетуваат модни ревии?
Ријана

Додека секоја обична жена на светот копнее да седне во првиот ред на модните ревии на...

   
Страница 1860 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.