Новости | 1831
Почетна » Новости

Новости

Оливија Вајлд е најсексапилна вегетаријанка за 2010г.
Оливија Вајлд

Шармантната актерка Оливија Вајлд беше прогласена за најсекси вегетаријанка за 2010...

ВИДЕО: Бритни Спирс лансира своја модна линија
Бритни Спирс

Бритни Спирс во соработка со Candies креираше колекција на облека и модни додатоци. Колекцијата...

 
ФОТО: Лејди Гага се претвори во Мистер Гага
Лејди Гага

Лејди Гага се прослави со својата откачена ексцентрична облека и екстремен стил...

 
Штикли од злато и дијаманти за 150 000 долари
Штикли од 150 000 долари

Нашето женско срце секогаш сопира за момент кога пред нас има убави чевли, но ако еден пар...

 
Партнерот ни создава повеќе стрес од шефот
Изнервирана жена

Денес жените се изложени на повеќе стрес од било кога. Обидувајќи се да бидат успешни...

 
Најмоќните славни личности во светот
Опра Винфри

„Форбс“ ја објави овогодишната листа на најмоќните личности од светот на шоу-бизнисот...

 
Меган Фокс и Брајан Остин Грин стапија во брак
Меган Фокс и Брајан Остин Грин

Американските медиуми денес објавија дека Меган Фокс и Брајан Остин Грин тајно стапиле...

 
Крис Браун низ солзи се обиде да пее за Мајкл Џексон
Крис Браун

Крис Браун, Алиша Кис и Еминем ја освоија публиката на вчерашното доделување на BET наградите...

 
Научници ги создадоа првите машки контрацептивни пилули
Пилула

Научници од Израел конечно создале орална пилула која ја „деактивира“ спермата уште пред...

 
Жените трошат 20 000 евра за чевли во текот на животот
Жена со чевла

Жените обожаваат чевли. Една третина од претставничките на понежниот пол признаваат...

   
Страница 1831 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.