Новости | 1830
Почетна » Новости

Новости

Денес е Светски ден на спиењето
Жена што спие

Денес се одбележува Светскиот ден на спиењето под мотото „Да спиеме добро – да останеме...

Најскапиот телевизор на светот чини 1,7 милиони евра
Најскапиот телевизор

Преминувајќи ги сите разумни граници на луксузот, британскиот дизајнер Стјуарт Хјуз...

 
Сандра Булок – нова жртва на „клетвата на оскарот“
Санда Булок

Дали последната добитничка на оскарот за најдобра актерка, Сандра Булок, веќе стана жртва...

 
Милиони сметаат дека не се доволно привлечни за Facebook
Facebook

Истражување на OnePoll покажало дека милиони корисници на социјалната мрежа Facebook...

 
Жените денес повеќе сакаат „поженствени“ мажи
Роберт Патинсон

Женскиот вкус за изгледот на привлечните мажи со текот на времето се менува. Во минатото...

 
Вистинскиот код на Да Винчи - крајот на светот во 4006г.
Тајната вечера

Во последните неколку години се крена многу прашина околу позната слика на Да Винчи...

 
Ксенија Пајчин и Филип Каписода пронајдени мртви
Ксенија Пајчин

Српската пејачка Ксенија Пајчин и црногорскиот манекен Филип Каписода синоќа се пронајдени...

 
Мажи vs. жени – кој е подобар и во што?
Мажи против жени

Постојано се дебатира кој пол е подобар во извршувањето на едноставните задачи и...

 
Денес жените имаат 3 пати повеќе секс од жените во 60-тите
Маж и жена пред секс

Од започнувањето на сексуалната револуција во текот на 60-тите години, сексуалната активност...

 
Американка решена да стане најдебелата жена на светот
Дона Симпсон

Дона Симпсон од Њу Џерси во моментов тежи дури 273 килограми, но сè уште не е задоволна од својата...

   
Страница 1830 од 1860

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.