Новости | 1829
Почетна » Новости

Новости

Бред Пит конечно ја избричил брадата
Бред Пит

За огромно задоволство на многу претставнички на понежниот пол, Бред Пит конечно реши да...

Мирисот на јасмин смирува исто како валиум
Јасмин

Уште одамна ароматерапијата се користела за намалување на вознемиреноста...

 
Жените сакаат мажи со правосмукалка и пегла во рацете
Маж

Секоја втора жена би била повеќе импресионирана ако нејзиниот партнер ги испегла алиштата, отколку...

 
Октоподот Пол ја избра Шпанија за шампион
октоподот Пол

Денес на многу телевизии низ Европа во живо беше пренесувано предвидувањето на...

 
Жан Пол Готје – колекција есен/зима 2010
Дита Вон Тис

Познатиот дизајнер Жан Пол Готје создаде секси колекција со која ја покачи температурата...

 
Рибиното масло заштитува од рак на дојка
Рибино масло

Во рамките на истражување во кое зеле учество 35 000 жени, било откриено дека кај оние кои редовно...

 
Фотографии од тајната свадба на Меган Фокс
Меган Фокс и Брајан Остин Грин

На фотографиите Меган Фокс изгледа како на филм – боса по невестински фустан на плажа...

 
Жените го имаат најдобриот секс од 27-мата до 45-тата година
Пар во кревет

Експертите често тврдат дека со текот на времето жените стануваат посамоуверени и повеќе...

 
Линдзи Лохан осудена на 90 дена затвор
Линдзи Лохан

24-годишната актерка била осудена на 90 дена затвор, откако ја прекршила условната казна која...

 
Кристијан Диор – есен/зима 2010
Џон Галијано

Вчера на Париската недела на високата мода беше покажана колекцијата на Диор за сезоната...

   
Страница 1829 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.