Новости | 1828
Почетна » Новости

Новости

Линдзи Лохан топлес за GQ пред да влезе во затвор
Линдзи Лохан

Линдзи Лохан учествуваше во фотосесија за германското издание на машката верзија...

15 работи кои ги зголемуваат шансите за развод
Развод

Што влијае врз среќата во бракот и што влијае врз тоа луѓето во брак да не можат да останат заедно до...

 
Жените имаат подобра меморија од мажите
Жена со дел од сложувалка

Научници од Универзитетот Кембриџ откриле дека женскиот мозок е поспособен да памти...

 
Седењето пред компјутер ни го отвора апетитот
Жена со лаптоп

Седењето пред компјутер ни носи дополнителни килограми, но не само поради тоа што не сме...

 
Сок од цреши за подобар сон
Цреши

Ако и вие сте меѓу оние кои се мачат да потонат во длабок сон, научниците препорачуваат да пиете...

 
Жените менуваат 104 фризури во текот на животот
Убава жена

Истражување на фризерот Ендрју Колинџ покажало дека жените прават промени на фризурата во просек...

 
Ашер со нов спот за „There Goes My Baby“
Ашер

Спотот за песната „There Goes My Baby“ на Ашер веќе ја доби својата премиера. Режиран е од Антони...

 
Пенелопе Круз и Хавиер Бардем стапија во брак
Пенелопе Круз и Хавиер Бардем

Холивудските актери Пенелопе Круз и Хавиер Бардем отсекогаш го чувале својот интимен живот...

 
Секој петти што е во врска е заљубен во некој друг
Маж со две жени

Многу често се случува луѓето што се во врска да започнат да имаат чувства за некој друг. Мажите...

 
Први фотографии од Роналдо Џуниор
Синот на Кристијано Роналдо

Првите фотографии веќе се појавија. Но, наместо Роналдо да е човекот кој го носи малото бебенце...

   
Страница 1828 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9638 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.