Новости | 1827
Почетна » Новости

Новости

Жените се поорганизирани од мажите на работното место
Жена на биро

Британски истражувачи дошле до заклучок дека жените се многу подобри во запазувањето на роковите...

Линдзи започна со отслужување на затворската казна
Линдзи Лохан во затвор

Линдзи Лохан пристигнала во женскиот затвор Century Regional Detention Facility во Калифорнија, а во...

 
„Ќелии на бесот“ – антистрес место за жени
Жена што крши во специјална продавница

Во трговски центар во Шенјанг е отворена специјална продавница каде што жените можат...

 
Црн брачен пар доби бела ќерка
Нмачи

Британците Бен и Ангела, кои имаат потекло од Нигерија, останале вчудоневидени кога...

 
Средствата за чистење го зголемуваат ризикот од рак на дојка
Средства за чистење

Средствата за чистење на домот и освежувачите на воздухот влијаат негативно врз здравјето...

 
Топ 10 музичари со најголема заработувачка за 2010-та
U2

Легендарните U2 се групата којашто заработила најмногу пари меѓу музичарите во периодот...

 
Жените се најубави на возраст од 31 година
Убава жена

Повеќето луѓе сметаат дека жените во доцните 20-ти и раните 30-ти се поатрактивни од младите...

 
Мажите повеќе лажат за бројот на сексуални партнери
Пар во кревет

Британскиот сајт MyVoucherCodes спровел истражување за бројот на сексуалните партнери на...

 
ФОТО: Оксана со скршени заби по удар од Мел Гибсон
Оксана со скршени заби

Американскиот сајт RadarOnline објави фотографија на која јасно се гледа Оксана...

 
Трејлер за „The Social Network“ – филмот за Facebook
Постер за The Social Network

Во филмот е прикажана историјата на Facebook, од основањето до денес. Заплетот кој треба...

   
Страница 1827 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.