Новости | 1824
Почетна » Новости

Новости

ВИДЕО: Еминем и Ријана во спотот за „Love The Way You Lie“
Еминем

И официјално беше промовиран спотот на Еминем и Ријана за хитот „Love The Way You Lie“...

Имањето на сестра ве прави подобра личност
Кајли и Дани Миног

Истражувањата покажале дека и браќата и сестрите имаат многу големо влијание во изградувањето...

 
Жените купуваат најсекси облека кога се најплодни
Шопинг

Кога жените се во овулација, потсвесно се обидуваат да направат сè за да изгледаат...

 
Црвено вино за подолг и поздрав живот
Жена што пие црвено вино

Ако сакате да наздравите со чаша алкохол, тогаш изберете во неа да има црвено вино. Се смета...

 
ФОТО: Лансирана колекцијата на Мадона и нејзината ќерка
Material Girl

Долгоозборуваната колекција на Мадона вчера официјално се најде во продавниците на Macy's...

 
Сандра Булок е најплатена актерка во Холивуд
Сандра Булок

Форбс ја состави овогодишната листа на најплатени актерки во Холивуд, а Сандра Булок...

 
Лејди Гага номинирана за рекордни 13 MTV VMA награди
Лејди Гага

Популарноста на Лејди Гага како да нема граници. Екстравагантната пејачка постави уште еден...

 
Жените преферираат мажи во црвено
Маж и жена во бар

Истражувањата покажаа дека црвената боја може да им помогне и на мажите да бидат поатрактивни за...

 
Чарли Шин виновен за домашно насилство, а без затворска казна
Чарли и Брук Шин

Холивудскиот актер Чарли Шин призна дека е виновен за напад врз неговата сопруга, но...

 
Жените сакаат мачо мажи
Мачо мен

Жените сакаат мачо мажи и ја перципираат скромноста како знак на слабост, покажуваат...

   
Страница 1824 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.