Новости | 1823
Почетна » Новости

Новости

Бијонсе во нова рекламна кампања за колекцијата Dereon
Бијонсе

Иако Бијонсе реши да ја стави на пауза својата музичка кариера, таа не нè остава да ја...

ВИДЕО: Нов спот на Кети Пери – „Teenage Dream“
Кети Пери

Новиот спот на Кети Пери за песната „Teenage Dream“ ја доживеа својата премиера. Видеото режирано од...

 
Жените поминуваат 2 и пол години од животот во готвење
Жена во кујна

Иако во денешно време жените трошат многу помалку време за готвење благодарение на...

 
Потесна половина за подолг живот
Струк

Просечниот обем на половината кај луѓето постојано се зголемува. Експертите проценуваат...

 
Вежбајте во природа за да сте среќни и полни со енергија
Жена што трча

Додека временските услови го дозволуваат тоа, облечете си удобна облека и патики и тргнете да ги...

 
Анистон: На жените не им требаат мажи за да бидат добри мајки
Џенифер Анистон

Џенифер Анистон смета дека една жена може да биде добра мајка и да создаде здраво семејство...

 
Попај ги поттикнува децата да јадат повеќе зеленчуци
Попај

Попај е еден од омилените ликови од цртаните филмови на милиони деца низ светот. Но, гледањето...

 
Зафатените луѓе се посреќни
Среќна жена

Научниците советуваат дека ако сакате да бидете среќни, треба да бидете постојано зафатени...

 
Кание Вест се враќа на сцената со спот за „Power“
Кание Вест

Денес на музичкиот канал MTV премиерно беше прикажан новиот спот на Кание Вест за синглот...

 
Роби Вилијамс ќе се жени утре со Ајда Филд
Роби Вилијамс и Ајда Филд

Роби Вилијамс утре ќе стане женет човек. 36-годишниот пејач ќе стапи во брак со 31-годишната...

   
Страница 1823 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9638 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.