Новости | 1822
Почетна » Новости

Новости

Платата влијае на шансите да бидете изневерени
Изневера

Американски истражувачи откриле дека заработката на партнерите влијае врз веројатноста да се...

Мајкл Даглас има рак на грлото
Мајкл Даглас

Докторите откриле дека Мајкл Даглас има тумор на грлото. Оваа вест ја потврдија многу странски...

 
Нил Патрик Харис и неговиот партнер очекуваат близнаци
Нил Патрик Харис и Дејвид Бурка

Ѕвездата на серијата „How I Met Your Mother“, Нил Патрик Харис, и неговиот долгогодишен партнер...

 
Слатката храна прави полесно да простуваме
Жена што јаде торта

Кога некој ќе ви згреши нешто, побарајте го своето омилено чоколадо, затоа што според научниците...

 
Хилари Даф и Мајк Комри стапија во брак
Мајк Комри и Хилари Даф

Хилари Даф и Мајк Комри официјално се сопруг и сопруга. 22-годишната актерка и 29-годишниот...

 
25-годишна имала секс со 5000 мажи за 9 години
Ники Ли

Дваесет и петгодишната Ники Ли во интервју за списанието „Love It“ гордо признала дека во...

 
Неверните жени подобро ја прикриваат изневерата
изневера

Мажите веројатно почесто изневеруваат, а кога го прават тоа не се воопшто претпазливи во...

 
Вечерва кулминација на метеорскиот дожд
Метеорски дожд

Денес на вечерното небо ќе можете да го видите најубавиот природен огномет оваа година...

 
Тери Хачер: Не користам Ботокс – еве доказ!
Тери Хачер

Тери Хачер, ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“, му кажа „не“ на Ботоксот и објави слики...

 
Бијонсе во нова рекламна кампања за колекцијата Dereon
Бијонсе

Иако Бијонсе реши да ја стави на пауза својата музичка кариера, таа не нè остава да ја...

   
Страница 1822 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.