Новости | 1821
Почетна » Новости

Новости

Како изгледа Анџелина Џоли во улога на маж?
Анџелина Џоли

Холивудската шминка денес може да направи апсолутно сè, дури и да ја маскира непрепознатливо...

Лејди Гага стана кралица на Twitter
Лејди Гага

Лејди Гага се здоби со уште една титула – најследена личност на Twitter, откако во петокот собра...

 
Затворот ќе ѝ донесе милион долари на Линдзи
Линдзи Лохан

Затворската казна прави многу луѓе да се чувствуваат мизерно, но некои привилегирани личности...

 
Камерон Дијаз и Џулија Робертс се „најопасни“ онлајн
Камерон Дијаз

Камерон Дијаз, Џулија Робертс и Џесика Бил се рангирани како најопасни славни личности ако се...

 
Миранда Кер: Бремена сум во 4-ти месец!
Миранда Кер и Орландо Блум

Миранда Кер ја потврди веста што подолго време се ширеше во медиумите – таа и Орландо Блум...

 
Врските се добри за здравјето
Среќен пар

Истражувачите откриле дека луѓето коишто се во врска, кога се под притисок имаат пониско ниво...

 
7 часа дневно користиме технологија
Мултитаскинг

Технологијата е незаменлив дел од нашите животи. Ретки се оние кои можат да го замислат својот...

 
Стресот ги намалува шансите за бременост
Жена под стрес

Кога млад пар се обидува да зачне бебе, сите ја советуваат жената да биде порелаксирана и да...

 
Контрацептивните таблети ве прават попаметни
Контрацептивни таблети

Контрацептивните таблети зголемуваат одредени делови од женскиот мозок и ја подобруваат...

 
Девојките со помал брат подоцна ја губат невиноста
деца

Браќата имаат големо влијание врз животот на своите сестри. Истражувањата покажале...

   
Страница 1821 од 1883

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9635 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.