Новости | 1792
Почетна » Новости

Новости

Бијонсе триумфира на Греми наградите
Бијонсе

Доделувањето на Греми наградите е најзначајната вечер за популарните личности од светот...

Откритието кое ќе ја замени маскарата
Убави трепки

Произведувачот на Ботокс, лекот кој разубавува многу жени низ светот, откри лек во вид...

 
Орландо Блум и Агнес Дејн во реклама за Me & City
Орландо Блум и Агнес Дејн

Шармантниот актер Орландо Блум и познатата манекенка Агнес Дејн влегоа во улогата на млад пар за...

 
6 нови песни од Шаде
Шаде

Слушнете шест песни од новиот албум на Шаде „Soldier of Love“.

 
Бакнежот Мадона-Бритни најдобар на деценијата
Кејт Мос

Бакнежот помеѓу Бритни Спирс и Мадона на доделувањето на MTV Video Music Awards во 2003 година е прогласен...

 
Новата колекција чанти од Кејт Мос и Longchamp
Кејт Мос

Супер моделот Кејт Мос ја дизајнираше својата прва колекција чанти за францускиот луксузен бренд Longchamp...

 
Двата пола различно ја доживуваат изневерата
Проблеми во врската

Љубомората е една од најсилните емоции и во различни ситуации се јавува со различен интензитет. Таа...

 
Мажите чувствуваат помалку вина од жените
Жена што чувствува вина

Дали некогаш ви се случило да не можете да заспиете поради грижа дека сте започнале расправија без некоја голема...

 
До 30-тата година жените губат 90% од јајце клетките
Бремена жена

Современите жени се амбициозни и пред да започнат да мислат на создавање на семејство прво се фокусираат на...

 
На Викторија и понудиле да дизајнира хотел за $50 милиони
Викторија Бекам

Познатата пејачка Викторија Бекам особено напредува во новата професија дизајнер. Откако ги освои модните...

   
Страница 1792 од 1813

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3634 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.