Новости | 1760
Почетна » Новости

Новости

Со повеќе овошје и зеленчук против рак на белите дробови
Жена што јаде овошје

Редовната консумација на овошје и зеленчук го намалува ризикот од појава на рак на белите дробови...

Половина од невестите се на диета пред свадбата
Невеста

Свадбата е еден од најзначајните денови за многу жени и нормално е да посакуваат да изгледаат...

 
Лејди Гага е првата жива личност со 10 мил. Facebook обожаватели
Лејди Гага

Оригиналната Гага стана првата жива личност што успеала да достигне 10 милиони обожаватели...

 
Супстанција што ќе ве спречи да јадете само за задоволство
Жена што јаде

Британски научници откриле супстанција којашто го потиснува апетитот и ја елиминира желбата...

 
ФОТО: Сонцето ви се насмевнува
Насмевнато сонце

Фотографијата „Насмевнато сонце“ е хит на интернет. На неа се прикажани облаци кои поминуваат...

 
Кристијано Роналдо објави дека стана татко
Кристијано Роналдо

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо стана татко на машко дете. На неговиот веб сајт...

 
Шокантни навреди на Мел Гибсон кон Оксана
Мел Гибсон и Оксана Григориева

Оксана Григориева снимила 30-минутен разговор со Мел Гибсон, во којшто тој ѝ упатува вулгарни и...

 
ВИДЕО: Maroon 5 се враќаат со „Misery“
Misery

Вчера беше премиерата на најновиот спот на Maroon 5 за песната „Misery“. Во забавниот спот се...

 
Слушнете го новиот албум на Кајли плус 3 бонус песни
Кајли Миног

Слушнете го новиот сè уште необјавен албум на познатата Кајли Миног плус две други...

 
Семејството и пријателите нè прават посреќни од парите
Дрво од пари

Милиони луѓе низ светот постојано се обидуваат да го наполнат својот џеб со цел да си обезбедат...

   
Страница 1760 од 1813

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3640 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.