Новости | 1758
Почетна » Новости

Новости

ВИДЕО: Ужасно лош настап на Витни Хјустон
Витни Хјустон

Вчера вечерта Витни Хјустон го одржа својот прв концерт по 11-годишна пауза со што ја започна...

Бритни Спирс пред и после ретуширање
Бритни Спирс

Кога се појавија сликите од Бритни за минатата рекламна кампања на Candie’s, иако медиумите...

 
Смеењето може да ви го продолжи животот за 7 години
Насмевната жена

Позитивното мислење, оптимизмот и среќата докажано го намалуваат стресот и помагаат за...

 
Жените потешко се разделуваат со пријателка отколку со момче
Женско пријателство

Отсекогаш преовладувало сфаќањето дека жените формираат поцврсто пријателство помеѓу себе...

 
Бритни го тепала своето момче?
Бритни Спирс

Веќе долго време се шпекулира дека врската на Бритни Спирс и Џејсон Травик е пред крај.

 
Хајди Монтаг незадоволна и по 10 пластични операции
Хајди Монтаг

По 10 направени пластични операции, Хајди Монтаг реши да им го покаже на нејзините обожаватели...

 
Држењето на пари ја намалува болката
Пари

Парите можеби не можат да ни купат здравје, но истражувачите тврдат дека можат да ни ја намалат...

 
Елизабет Тејлор ќе се мажи по 9-ти пат?
Елизабет Телјор

Многу е голема веројатноста Елизабет Тејлор да го каже судбоносното „да“ по деветти пат.

 
Нов возбудлив трејлер за „Сексот и градот 2“
Сексот и градот

Одбројувањето до појавувањето на филмот „Сексот и градот 2“ продолжува, а верната...

 
Насмевката го возбудува, солзите го паничат
Заљубен пар

Насмевката на жената му покажува на мажот дека таа е среќна што е во негово друштво. Со тоа...

   
Страница 1758 од 1792

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6558 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“