Новости | 1755
Почетна » Новости

Новости

Третина од младите имаат висок крвен притисок
Мерење на крвен притисок

Иако преовладува мислењето дека високиот крвен притисок е проблем за којшто треба да се...

Мет Ле Бланк си ја бојадисувал косата за „Пријатели“
Мет Ле Бланк

Многу обожавателки на Мет Ле Бланк останаа разочарани кога за прв пат се појавија фотографии...

 
Повозрасните жени имаат поубав сексуален живот
Секс

Жените во текот на нивните 20-ти години сè уште откриваат што сакаат на сексуален план, но...

 
Девојката на Џорџ Клуни во скандал со проституција и дрога
Елизабета Каналис и Џорџ Клуни

„Daily Telegraph“ и многу италијански медиуми ја поставија Елизабета Каналис во центарот на...

 
ФОТО: Тајната темна страна на Анџелина Џоли
Анџелина Џоли

Американското списание Star Magazine објави досега невидени фотографии од Анџелина Џоли на кои...

 
Внуката на Дајана Рос: Мајкл Џексон ми е татко
Мосиен Петит Џексон

По смртта на Мајкл Џексон, во неговото семејство се појавија многу скандали. Последниот е сврзан...

 
Популарните луѓе живеат подолго
Весело друштво

Американски научници, анализирајќи ги резултатите од 148 претходни истражувања, откриле...

 
Мобилните телефони погнасни од рачките на WC казанчињата
Мобилни телефони

Денес скоро секој поседува барем еден мобилен телефон. Повеќето од нас ги користат постојано...

 
Бебињата опсипани со љубов се поспокојни кога ќе пораснат
Мајка со бебе

Вниманието, љубовта и грижата што родителите им ја пружат на своите бебиња има големо влијание...

 
ФОТО: Необјавени провокативни фотографии со Џон Бон Џови
Џон Бон Џови

Џон Бон Џови отсекогаш негувал имиџ на примерен рокер. Но, фотографиите кои деновиве кружат...

   
Страница 1755 од 1813

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3625 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.