Новости | 1750
Почетна » Новости

Новости

Лореал во скандал поради лажна реклама
Шерил Кол

Најголем дел од луѓето започнаа да не им веруваат на рекламите. И со право го прават тоа...

Откачени маникири на изложба за нокти
Интересен маникир

Јапонките се манијачки кога станува збор за своите нокти. Таканаречената уметност на ноктите...

 
Ријана: „Секоја жена треба да си направи голи фотографии“
Ријана

Американската R&B пејачка Ријана советува дека сите жени треба да имаат доволно самодоверба...

 
Најгледаната реклама на YouTube влегува во Гинис
Бебиња на ролери

На YouTube можете да разгледате различни реклами, но само дел ќе ви остават впечаток. Една од нив...

 
Мишел Обама е најелегантната жена во политиката
Мишел Обама

Светската модна библија, списанието Elle, ѝ го додели на Мишел Обама почесното прво...

 
Хајди Клум му ја покажа на светот својата ќеркичка
Хајди Клум

Ѕвездата на Victoria’s Secret и популарниот пејач Сил на своите веб-сајтови вчера ги објавија првите...

 
Роби Вилијамс: „Не сме свршени“
Роби Вилијамс

Роби Вилијамс одрече дека е свршен со својата девојка Ајда Филд. На сајтот...

 
Викторија до операција поради високи штикли
Викторија Бекам

Викторија страда од неподнослива болка, која ѝ ја причинуваат коскени израстоци што кај неа се...

 
Верверичка напаѓа куче за да го спаси своето бебе
Верверичка напаѓа куче

Погледнете ги неверојатните слики, на кои е прикажана верверица што напаѓа куче за да го спаси...

 
Сопругата на Берлускони му бара 3,5 мил. евра месечно
Силвио Берлускони и Вероника Ларио

Вероника Ларио, сопругата на италијанскиот премиер Силвио Берлускони, побарала годишна алиментација од...

   
Страница 1750 од 1757

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3326 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?