Новости | 1671
Почетна » Новости

Новости

Бред Пит и Анџелина Џоли размислуваат за брак
Анџелина Џоли и Бред Пит

Најпопуларниот холивудски пар можеби наскоро ќе застане пред олтар. Во интервју за списанието USA Weekend, Бред Пит јавно...

ФОТО: Запознајте ја најстарата бодибилдерка на светот
Ернестин Шепер

Ернестин Шеперд слободно можете да ја наречете супер бабичка. Благодарение на нејзиното цврсто мускулесто...

 
Првото нешто што жените го забележуваат кај другите жени е колку се дебели
Три жени

Скоро 55% од жените прво ја гледаат формата на телото на другите жени пред да го свртат погледот кон очите, тенот...

 
ФОТО: Топ 10 летни бјути трендови од Elle
Ема Стоун

Списанието Elle направи листа на најинтересните трендови кај шминката и косата кои се прифатени од холивудските...

 
10 работи што на мажите и жените им се одбивни кај спротивниот пол
Маж и жена

Што мразат мажите, а што жените кај спротивниот пол? Кои се карактеристиките што им создаваат одбивност....

 
10 работи што мажите и жените ги привлекуваат кај спротивниот пол
Маж и жена

Со што жените ги привлекуваат мажите, а со што мажите ги привлекуваат жените? Дали тоа е надворешниот....

 
ФОТО: Свршеничкиот прстен на Ким кој чини 2 милиони долари
Прстенот на Ким

Ким Кардашијан ја прифати понудата за брак на Крис Хамфрис, со кого е во врска само 6 месеци. Но, најголемото...

 
ФОТО: Шминка инспирирана од цртаните на Дизни
Шминка од Кејти Алвес

Кејти Алвес е мејкап артист и огромен фан на цртаните филмови на Дизни. Нејзината трпеливост и мирна рака ѝ...

 
25% од Американците би се откажале од $1.000.000 за да имаат убаво тело
Убаво тело

„Убаво тело цел живот или лотарија со добивка од 1 000 000 долари?“ – тоа било прашањето кое им било поставено....

 
ВИДЕО: Бијонсе, Лејди Гага, Џеј Ло... на финалето на American Idol
Бијонсе

Америка вчера го прогласи својот десетти музички идол. Спектакуларното шоу заврши со крунисувањето на победникот...

   
Страница 1671 од 1811

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3406 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.