Новости | 1669
Почетна » Новости

Новости

ФОТО: Бизарниот изглед на жената вампир
Марија Хозе Кристерина

35-годишната мајка има тетоважи на скоро 100% од своето тело, а освен тоа има всадени рогови на челотo...

Ким Кардашијан за Cosmopolitan: „Имам целулит, па што?“
Ким Кардашијан

Ким Кардашијан е лицето на насловната страна на британското издание на списанието Cosmopolitan...

 
Бијонсе или Џеј-Зи, Анџелина или Бред – кој заработува повеќе?
Бијонсе и Џеј-Зи

Што мислите, кој заработува повеќе: Бијонсе или Џеј-Зи, Анџелина Џоли или Бред Пит, Роберт Патинсон...

 
ВИДЕО: Кери Андервуд ја засени Ријана
Кери Андервуд

Вчера се одржа доделувањето на 46-тите по ред награди на Академијата за кантри музика. На сцената настапија...

 
ФОТО: Модата на Kids’ Choice Awards
Ким Кардашијан

За време на викендот се одржа 24-тото по ред доделување на Kids’ Choice наградите. По тој повод, познатите...

 
Оливија Вајлд е новата љубов на Џастин Тимберлејк?
Џастин и Оливија

Не измина ниту еден месец откако Џастин Тимберлејк и Џесика Бил јавно објавија дека заврши нивната 4-годишна...

 
ФОТО: Џенифер Лопез блесна во реклама за накит
Џенифер Лопез

41-годишната ѕвезда е неодолива на фотографиите за најновата рекламна кампања на шпанскиот бренд TOUS...

 
Кога мајките се среќни, и децата се среќни
Мајка и ќерка

Родителите неспорно имаат огромно влијание врз своите деца. Не само што нивното однесување придонесува за...

 
ФОТО: Пенелопе Круз доби ѕвезда во Холивуд
Пенелопе Круз

Пенелопе Круз вчера ја доби 2436-тата ѕвезда на холивудската Патека на славните. На церемонијата...

 
ФОТО: Обувки Кристијан Лобутин – пролет/лето 2011
Обувки од Кристијан Лобутин

Кристијан Лобутин е дизајнерот кој ги остварува женските соништа. Неговите обувки не даваат голем комфор, но затоа...

   
Страница 1669 од 1792

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6623 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“