Новости | 1668
Почетна » Новости

Новости

ВИДЕО: Со својот глас и тажна судбина донесе солзи на Korea's Got Talent
Сунг-бонг Чои

22-годишниот Сунг-бонг Чои е скромно момче кое ако не со својата трогателна приказна, ќе ве расплаче со својот...

Сури Круз веќе има колекција чевли од 150.000 долари
Сури Круз

Петгодишната ќерка на Том Круз и Кејти Холмс уште од мала е пред објективите на папараците и во центарот...

 
ФОТО: Модата на CFDA Awards 2011
Џесика Алба

Вчерашната манифестација на Советот на модни дизајнери на Америка беше поводот многу светски познати дизајнери...

 
ВИДЕО: Шакира заигра на шипка и стана бринета во спотот за „Rabiosa“
Шакира

Во видеото, 34-годишната колумбиска пејачка изгледа многу слатко како бринета со боб фризура, а во одредени...

 
ФОТО: Лејди Гага речиси гола славеше за наградата Модна икона за 2011
Лејди Гага

Пејачката Лејди Гага, којашто поседува стил на облекување кој или го сакате или го мразите, беше прогласена...

 
Половината од облеката на мажите им е купена од нивните партнерки
Жена и маж на шопинг

Мажите генерално мразат да одат на шопинг, па неретко нивните партнерки се оние кои со задоволство го прават....

 
ВИДЕО: Свадбата на Едвард и Бела во првиот трејлер на Breaking Dawn
Роберт Патинсон

Првиот трејлер за новото продолжение на сагата Twilight стигна до многубројните обожаватели низ целиот свет...

 
ФОТО: Модата на црвениот тепих на MTV Movie Awards 2011
Кирстен Стјуарт

Младите ѕвезди на Холивуд го окупираа црвениот тепих на манифестацијата по повод доделувањето на филмските...

 
„Eclipse“ освои најмногу трофеи на MTV Movie Awards 2011
Роберт Патинсон

Синоќа се одржа 20-тото по ред доделување на филмските награди на MTV. „Вампирите“ од филмот „Twilight Saga: Eclipse“...

 
ФОТО: Тимберлејк на сцена ја зграпчи Мила Кунис за градите
Џастин Тимберлејк и Мила Кунис

Џастин Тимберлејк и Мила Кунис ја вчудоневидија публиката додека ја презентираа наградата...

   
Страница 1668 од 1811

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3389 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.