Новости | 1667
Почетна » Новости

Новости

Барни од „How I Met Your Mother“ и неговиот партнер ќе стапат во брак
Нил и Дејвид

Ѕвездата од комичната серија „How I Met Your Mother“, Нил Патрик Харис, и неговиот партнер Дејвид Буртка...

ФОТО: Ретро колекција инспирирана од „Mad Men“
Колекција на Banana Republic

Го обожавате гламурот и елеганцијата на ретро облеката? Тогаш сигурно ќе ви се допадне новата колекција...

 
ВИДЕО: Ева Мендез запеа за реклама на парфемот „Angel“
Ева Мендез

Модел, актерка, а сега и пејачка. Ева Мендез реши да ни покаже повеќе свои таленти откако стана рекламно...

 
TIME: „Пинокио“ е најдобриот анимиран филм
Пинокио

Генерации и генерации растеле, растат и ќе растат со незаборавните анимирани филмови на Дизни и Пиксар, и...

 
Поверојатно е дека тој ќе ве изневери ако татко му бил неверен
Маж и жена

Кога се работи за неверството, научниците велат дека има голема вистина во изреката „Каков татко, таков...

 
ВИДЕО: Бијонсе воодушеви на култниот фестивал Гластонбери
Бијонсе

Бијонсе ја воодушеви публиката и им ги затвори устите на критичарите со својот енергичен, а воедно и...

 
ФОТО: Најгрдото куче на светот за 2011
Јода

Јода е прогласен за најгрдото куче на светот. Со своите ретки и кратки влакна по телото, исплазен јазик...

 
ВИДЕО: Еминем си го одзема животот во спотот за „Space Bound“
Еминем

Во видеото како девојка на Еминем се појавува поранешната порно ѕвезда Саша Греј. Исто како и во спотот...

 
ВИДЕО: „Love You Like A Love Song“ – новиот спот на Селена Гомез
Селена Гомез

Селена Гомез го објави својот спот за песната „Love You Like A Love Song“. Во видеото, 18-годишната ѕвезда...

 
ФОТО: Прекрасна фотосесија на Диор за колекцијата есен/зима 2011
LookBook на Диор

Модната куќа Диор за првпат реши да претстави своја колекција преку Lookbook. Прекрасните фотографии...

   
Страница 1667 од 1817

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4147 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.