Новости | 1666
Почетна » Новости

Новости

ФОТО: Во модерниот дом на Кортни Кокс во Малибу
Куќата на Кортни Кокс

Кортни Кокс, позната по улогата на Моника во серијата „Пријатели“, пред да стане актерка имала желба да...

ВИДЕО: Тајната колекција на Том Форд – есен/зима 2011
Модел на Том Форд

Том Форд реши да ни ја открие колекцијата преку видео-каталог. Доследен на својот стил, тој направи...

 
„Today Is Your Day“ – првиот сингл на Шанаја Твејн по 6 години пауза
Шанаја Твејн

По шестгодишна пауза, Шанаја Твејн конечно се враќа на музичката сцена со новиот сингл „Today Is Your Day“.

 
Жените се дотеруваат за да се импресионираат една со друга, а не за мажите
Убава девојка

Жените обожаваат да се дотеруваат, да изгледаат привлечно и да добиваат комплименти. Иако се верува...

 
Првата фотографија од Анџелина Џоли за кампањата на Луј Витон
Анџелина Џоли

По неколку месеци шпекулирања за соработката на Анџелина Џоли и брендот Луј Витон, се појави и првиот доказ...

 
ФОТО: Во новиот дом на Сандра Булок од 23 милиони долари
Куќата на Сандра Булок

Сандра Булок плати скоро 23 милиони долари за да купи нов дом за неа и за нејзиниот посвоен син Луис.

 
ФОТО: Памела Андерсон + Фотошоп = секс бомба во долна облека
Памела Андерсон

Памела Андерсон нема намера да ја отстапи титулата секс бомба. 43-годишната поранешна зајачица со магијата на...

 
ВИДЕО: Кети Пери се забавува со Ребека Блек во спотот за „Last Friday Night“
Кети Пери

Во видеото, покрај Кети Пери, се појавува и Ребека Блек, девојката којашто го освои YouTube со спотот за песната...

 
ФОТО: Лили Ален се омажи, повторно е бремена
Лили Ален

Лили Ален не може да биде посреќна. 26-годишната пејачка вчера му го кажа судбоносното „Да“ на својот партнер Сем...

 
ФОТО: Обувки Кристијан Лобутин – есен/зима 2011
Обувки Кристијан Лобутин

Подгответе се да видите разновидна колекција во која 100% ќе пронајдете обувки кои ќе ги обожавате, но и...

   
Страница 1666 од 1811

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3382 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.