Новости | 1665
Почетна » Новости

Новости

ФОТО: Кралската свадба во Монако
Шарлин и Алберт

Монако доби нова принцеза. Шарлин Витсток се омажи за принц Алберт II на интимна церемонија во петокот...

ФОТО: Кејт Мос се омажи во фустан на Џон Галијано
Џејми, Кејт и нејзината ќерка

Супермоделот Кејт Мос се омажи за рокерот Џејмс Хинс. 37-годишната манекенка го изговори судбоносното...

 
ФОТО: Обувки Џузепе Ѕаноти – есен/зима 2011
Обувки Џузепе Ѕаноти

Колекцијата обувки на Џузепе Ѕаноти за сезоната есен/зима 2011 е вистинско задоволство за очите. Преку различни...

 
ФОТО: Првата колекција чанти на Никол Ричи
Чанта дизајнирана од Никол Ричи

Никол Ричи кон својот бренд House of Harlow 1960 додаде и линија чанти. Колекцијата вклучува чанти во...

 
E-mail од „свекрва од пеколот“ стана вирален хит
Каролин Борн

За секоја идна невеста е многу важно да биде прифатена од семејството на нејзиниот сопруг. Но, неретко...

 
ФОТО: Домот на Озборнови се продава за 13.000.000 долари
Домот на Озборнови

Ози и Шерон Озборн го ставија на продажба својот имот во предградието на Лос Анџелес. Оној кој сака...

 
ФОТО: Лобутин создаде чевли со екстремна штикла од 20 сантиметри
Обувки од Кристијан Лобутин

Малку од нас веруваа дека Кристијан Лобутин може да достигне нови височини со екстремна штикла...

 
Дениз Ричардс посвои девојче
Дениз со двете ќерки

Дениз Ричардс повторно стана мајка. 40-годишната актерка посвои девојче и нејзиниот претставник за јавноста...

 
ФОТО: Кристијан Диор – колекција Resort 2012
Диор Resort

Тимот на модната куќа Диор, иако без креативен директор, успеа да создаде неодолива Resort колекција...

 
ФОТО: Хајди Клум дизајнира нова колекција бижутерија
Бижутерија од колекцијата Wildlife

Хајди Клум ќе лансира колекција бижутерија во соработка со компанијата QVC. Колекцијата наречена „Wildlife“...

   
Страница 1665 од 1817

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4143 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.