Новости | 1664
Почетна » Новости

Новости

Елизабет Харли доби улога во „Gossip Girl“
Елизабет Харли

„Gossip Girl“ наесен ќе се врати со уште едно познато лице во својата екипа. Англиската актерка Елизабет Харли...

Анџелина Џоли и Сара Џесика Паркер се најплатени актерки
Анџелина Џоли

Форбс ја објави својата нова листа на најплатени актерки. Овој пат првото место го делат две мега популарни ѕвезди...

 
ФОТО: Невестински фустани од колекцијата „White“ на Вера Ванг
Невестински фустан од Вера Ванг

Нежните женствени дизајни на 62-годишната модна дизајнерка отсекогаш ги привлекувале претставничките...

 
ФОТО: Адријана Лима e супер секси во кампања на Blumarine
Адријана Лима

Адријана Лима изгледа исклучително привлечно во есенската рекламна кампања на модниот бренд Blumarine...

 
ФОТО: Диор ја отвори Париската недела на високата мода есен/зима 2011
Диор висока мода есен/зима 2011

Модната куќа Диор ја имаше честа да ја отвори модната недела на високата мода во Париз за време на која...

 
ФОТО: Најголемиот хамбургер на светот тежи 353 килограми
Најголемиот хамбургер

Американците решија да им ја одземат на Канаѓаните титулата за најголем комерцијално достапен хамбургер...

 
ФОТО: Парис Хилтон фатена на дело со режисерот на „The Hangover“
Парис и Тод

Парис Хилтон скршеното срце го лечи со бакнежите на Тод Филипс, режисерот на хит филмовите „The Hangover“...

 
ВИДЕО: „Year of 4“ – мини документарен филм од Бијонсе
Бијонсе

Бијонсе објави мини документарен филм во кој се прикажани интимни моменти од нејзиниот приватен живот...

 
ФОТО: Marchesa – колекција Resort 2012
Фустан Marchesa

Прекрасните тоалети не може да предизвикаат ништо друго освен воодушевување. Извезените мониста, кројката...

 
Жена херој спасила девојче што паднало од десетти кат
Ву Џупинг

Кинескиња беше прогласена за херој, откако го ризикуваше својот живот за да спаси мало девојче кое паднало од...

   
Страница 1664 од 1817

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4149 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.