Новости | 1663
Почетна » Новости

Новости

Џорџ Клуни и Елизабета Каналис се разделија
Џорџ Клуни и Елизабета Каналис

Двегодишната романса на холивудскиот срцекршач Џорџ Клуни и италијанската актерка Елизабета Каналис заврши...

75% од жените не би се омажиле со невработен маж
Младоженци

Вработеноста има големо влијание врз склучувањето на брак. Непишано правило е најпрво барем еден од партнерите...

 
„Moves Like Jagger“ – денс сингл од Maroon 5 и Кристина Агилера
Адам и Кристина

Maroon 5 и Кристина Агилера вчера премиерно настапија со нивната нова песна „Moves Like Jagger“ во шоуто...

 
Парис Хилтон потврди: „Повторно сум сингл“
Парис и Сај

Работите во животот на Парис Хилтон брзо се менуваат. Само пред една недела таа возбудено тврдеше дека е...

 
ФОТО: Новата кампања на Лобутин – висока уметност за висока мода
Кампања на Лобутин

Во есенската кампања на Кристијан Лобутин, неговите најнови креации се вклопени во портрети инспирирани од...

 
ВИДЕО: Бритни се бори со папараци во спотот за „I Wanna Go“
Бритни Спирс

Денес беше премиерата на најновиот спот на Бритни Спирс за песната „I Wanna Go“. Во видеото, 29-годишната...

 
Сексот во автомобил е највозбудлив
Шопинг

Сексот надвор од спалната секогаш е примамлив и возбудлив, особено во летните месеци. Според ново...

 
Шопингот нè прави посреќни
Шопинг

Со право шопингот се нарекува и терапија. Пазарувањето има долготраен позитивен ефект врз нашето расположение...

 
ФОТО: 51-годишен актер од „Lost“ се ожени за 16-годишна
Даг и Кортни

Денес светските медиуми известија дека 51-годишниот актер Даг Хачисон се оженил со 16-годишна амбициозна пејачка...

 
ФОТО: Версаче и H&M – нова возбудлива соработка
Донатела Версаче

Шведскиот бренд H&M со гордост најави дека оваа година ќе соработува со Версаче, една од најпопуларните модни...

   
Страница 1663 од 1811

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3388 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.