Новости | 1662
Почетна » Новости

Новости

Ксенија Пајчин и Филип Каписода пронајдени мртви
Ксенија Пајчин

Српската пејачка Ксенија Пајчин и црногорскиот манекен Филип Каписода синоќа се пронајдени...

Мажи vs. жени – кој е подобар и во што?
Мажи против жени

Постојано се дебатира кој пол е подобар во извршувањето на едноставните задачи и...

 
Денес жените имаат 3 пати повеќе секс од жените во 60-тите
Маж и жена пред секс

Од започнувањето на сексуалната револуција во текот на 60-тите години, сексуалната активност...

 
Американка решена да стане најдебелата жена на светот
Дона Симпсон

Дона Симпсон од Њу Џерси во моментов тежи дури 273 килограми, но сè уште не е задоволна од својата...

 
Google ги издаде жените
Google

Google знае сè, но некогаш и издава колку многу знае. Ако сте забележале, кога ќе започнете да пишувате...

 
Јајцата се супер храна која помага за слабеење
Јајце

Британските истражувачи сметаат дека јајцата заслужено треба да се нарекуваат супер храна...

 
„Сексот и градот 2“ – нови фотографии
Сексот и градот

Медиумите пишуваат дека во „Сексот и градот 2“ бракот на Кери ќе наиде на проблеми, а Mr. Big...

 
Провокативен спот на Лејди Гага и Бијонсе за „Telephone“
Лејди Гага

Бијонсе ѝ се придружи на Лејди Гага во провокативниот спот на песната „Telephone“.

 
Жените подобро ги управуваат парите од мажите
Штедење

Постојано слушаме дека жените трошат повеќе и дека се расфрлаат со пари и купуваат импулсивно...

 
Масажата и длабоко дишење имаат еднаков релаксирачки ефект
Релаксација

Ако барате начин да се релаксирате, не мора да плаќате скапа масажа. Релаксирањето дома со...

   
Страница 1662 од 1691

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?