Новости | 1661
Почетна » Новости

Новости

Миранда Кер го крстила синот по покојното поранешно момче
Миранда Кер, Орландо Блум и нивниот син

Миранда Кер откри дека средното име на нејзиното прво дете го носи името на нејзиното покојно поранешно...

ВИДЕО: Деми Ловато со емотивен спот за „Skyscraper“
Деми Ловато

Деми Ловато се врати на музичката сцена со хит. Нејзината прва песна по рехабилитацијата „Skyscraper“...

 
Рајан Рејнолдс и Шарлиз Терон се во врска?
Рајан и Шарлиз

Рајан Рејнолдс наводно освои уште една русокоса филмска ѕвезда. Според најновото издание на Us Weekly...

 
Бремена тинејџерка: „Се пијанам за да не бидам здодевна“
Холи Пигот

Британката Холи Пигот ја шокираше јавноста со своето отворено признание дека иако е бремена во петтиот...

 
ФОТО: Драматичната кампања на Версаче за есенската колекција
Версаче - колекција есен/зима 2011

Кампањата на Версаче за колекцијата есен/зима 2011 зрачи со драматичност. Мистичната атмосфера која...

 
ФОТО: Сара Џесика Паркер позираше со своето семејство за Вог
Сара Џесика Паркер

Сара Џесика Паркер му дозволи на американскиот „Вог“ да ѕирне во нејзиниот приватен живот. 46-годишната...

 
Спротивностите НЕ се привлекуваат: привлечните луѓе сакаат привлечни партнери
Убав пар

Често се вели дека во љубовта важи изреката „Спротивностите се привлекуваат“. Но, научниците тврдат дека тоа...

 
Мила Кунис прифати состанок со маринец кој ја покани преку YouTube
Мила Кунис

Кога маринецот Скот Мур објави видео на YouTube во кое ја поканува Мила Кунис да му биде партнерка на бал...

 
Ријана е новото заштитно лице на Армани
Ријана

Една од најжешките и најактуелни пејачки потпиша договор за соработка со Емпорио Армани. Официјално е...

 
ФОТО: Раскош и изобилство сексапил во колекцијата висока мода есен 2011 на Zuhair Murad
Zuhair Murad висока мода

Луксузните блескави ткаенини, деталите извезени до совршенство, женствените кројки и очигледната...

   
Страница 1661 од 1817

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4139 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.