Новости | 1651
Почетна » Новости

Новости

ВИДЕО: Бијонсе, Лејди Гага, Џеј Ло... на финалето на American Idol
Бијонсе

Америка вчера го прогласи својот десетти музички идол. Спектакуларното шоу заврши со крунисувањето на победникот...

ВИДЕО: Кој е победникот на American Idol?
Скоти Мекрири и Лорен Алејна

Америка вчера го прогласи својот нов музички идол. Рекордни 122 милиони гласа на публиката одлучија...

 
ФОТО: Ослабе 58 килограми и освои 250.000 долари
Оливија Вард

На Оливија Вард ѝ беа потребни 5 месеци, многу интензивни тренинзи и строга контрола на калориите за да ослаби...

 
ФОТО: Фустанот од $280 со кој Кетрин ги пречека Обамови стана хит
Кетрин и Мишел Обама

Војвотката од Кембриџ уште еднаш го покажа своето огромно влијание во модниот свет. Фустанот којшто таа...

 
Ким Кардашијан се сврши
Ким Кардашијан и Крис Хамфрис

Ким Кардашијан се сврши со Крис Хамфрис. Веста за свршувачката ја објави самата Ким во ексклузивно интервју...

 
Мажите сакаат насмеани жени, а жените сакаат горди „лоши“ мажи
Насмеана жена

Ново канадско истражување уште еднаш потврди дека женската насмевка ги освојува мажите, но откри дека....

 
ВИДЕО: Џастин Бибер во рекламата за неговиот женски парфем
Џастин Бибер

Џастин Бибер направи парфем за жени (читај: тинејџерки) со цел да ги доближи своите верни обожавателки...

 
ФОТО: Обувки Blanco – пролет/лето 2011
Обувки Blanco

Летната колекција обувки на шпанскиот бренд Blanco ги вклопува сите актуелни трендови. Цветни дезени...

 
„Till The End Of Time“ – новиот сингл на Бијонсе
Бијонсе

Нов сингл на Бијонсе го пронајде својот пат до нејзините обожаватели. Иако сè уште нема официјални информации...

 
10-те највлијателни фризури на сите времиња
Фризурата на Одри Хепберн

Популарната класична фризура на Одри Хепберн во филмот „Појадок кај Тифани“ е прогласена за највлијателна...

   
Страница 1651 од 1790

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6030 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“