Новости | 1616
Почетна » Новости

Новости

ВИДЕО: Бездомникот со „златен“ глас е нов интернет хит
Бездомникот со златен глас

Американецот Тед Вилијамс е бездомник со неверојатен глас кој очигледно е роден за на радио. Тој заработува за леб...

Лејди Гага продава најмногу списанија, Тејлор Свифт најмалку
Лејди Гага

Изминатата година Лејди Гага се покажа како кралица на насловните страници. Земајќи ја во предвид нејзината...

 
ВИДЕО: Бијонсе, Џеј Ло и Џерард Батлер во реклами на Лореал
Бијонсе

Бијонсе е незапирлива и е едно од најбараните лица во Холивуд. 29-годишната пејачка е само една од многуте славни...

 
Жените се чувствуваат дебели без разлика на нивната тежина
Жена со нормална тежина

Вашиот сопруг и пријателите ве сметаат за самоуверена и среќна личност со витка става, но и покрај тоа што вашата...

 
ФОТО: Неодоливи фотографии од бебиња
Бебе

Нема човек кој не би воздивнал на слатките бебиња од фотографиите на Ивон Ват и Фиона Потер...

 
Долгата врска води до подобро здравје
Заљубен пар

Многупати било докажано дека луѓето кои се во врска се посреќни и имаат подобро здравје. Ново истражување...

 
Два хита од Брилијантин се најпродавани дуети на сите времиња
Џон Траволта и Оливија Њутн Џон

Скоро и да не постои човек кој ги нема слушано хитовите од мјузиклот „Брилијантин“. Два хита токму од тој филм...

 
ВИДЕО: Тајната ревија на Том Форд со учество на Бијонсе
Бијонсе

Том Форд изминатата година реши да се врати во светот на женската мода преку тајна ревија на која им беше...

 
Ако сакате женско бебе, јадете повеќе зелени зеленчуци
Бремена жена

Жените можат да си ги зголемат шансите да имаат девојче ако консумираат повеќе зеленчуци и овошје, покажале...

 
Жените повеќе ги привлекуваат мажи опкружени со други жени
Маж и две жени

Жените повеќе ги привлекуваат мажи кои се опкружени со други жени, тврдат научниците. Тоа може и да е одговорот...

   
Страница 1616 од 1712

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18454 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?