Новости | 1601
Почетна » Новости

Новости

ВИДЕО: Најразгаленото девојче на светот?
Грејс

45-годишната Никол решила дека сака да ѝ организира на својата ќерка роденден од соништата и потрошила...

ФОТО: Најскапата чанта на светот чини 3,8 милиони долари
Најскапата чанта на светот

Чантата наречена 1001 Nights Diamond Purse е изработена од 18-каратно злато и 105 жолти, 56 розови и 4356 безбојни...

 
Ријана ќе заработи половина милион долари за 1 час
Ријана и Дрејк

Еден од наредните настапи на Ријана добро ќе го наполни нејзиниот џеб. Популарната пејачка која вчера го...

 
51% од жените би се откажале од секс во замена за витка линија
Секс

Секс или убаво тело? Американското списание Fitness запрашало 2400 жени дали би се жртвувале да поминат една...

 
Оралниот секс носи поголем ризик од рак на грло отколку пушењето
Жена што пуши

Најчесто луѓето сметаат дека оралниот секс е безопасен, но вистината е сосема поинаква. ХПВ (хуман папилома вирусот)...

 
ВИДЕО: „All of the Lights“ – новиот спот на Кание Вест и Ријана
All of the Lights

Кание Вест за време на викендот го објави спотот за песната „All of the Lights“. Видеото е режирано од познатиот...

 
Најголемото семејство на светот: маж има 39 жени, 94 деца и 33 внуци
Семејството на Зиона Чана

Запознајте го најголемото семејство на светот! Семејството на Зиона Чана брои 181 член. 67-годишниот Индиец...

 
97% од жените си кажуваат лоши нешта за своето тело
Засрамена жена

Сите сме се нашле во ситуација да стоиме пред огледало и да си даваме лоши забелешки за своето тело. Но, сигурно...

 
ВИДЕО: Гвен Стефани неодолива во реклама за боја за коса на Лореал
Гвен Стефани

Камерата ја обожава Гвен Стефани! 41-годишната пејачка и дизајнерка без многу труд ни го заробува вниманието...

 
Мажите зборуваат повеќе од жените
Маж што зборува

Широко распространето е верувањето дека жените зборуваат многу повеќе од мажите и честопати се раѓаат...

   
Страница 1601 од 1712

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18454 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?