Новости | 1560
Почетна » Новости

Новости

Жизел повторно е најплатен модел на светот
Жизел Бундхен

Forbes ја објави овогодишната листа на најплатени модели на светот. Рангирањето е...

Женскиот допир прави мажите да преземаат поголем ризик со пари
Убава жена и маж

Само пред неколку месеци, едно истражување покажа дека кога мажите се во присуство на убава...

 
Жените на раководни позиции се подобри лидери од мажите
Убава жена

Жените кои имаат раководни позиции се перципирани како подобри лидери отколку мажите...

 
ВИДЕО: Алиша Кис и Чед Мајкл Мари во „Un-Thinkable“
Алиша Кис

Вчера премиерно на Vevo беше прикажан новиот спот на Алиша Кис за песната „Un-Thinkable...

 
Убавиот изглед не значи добро здравје
Убава жена

Не судете за книгата според корицата, затоа што изгледот може да ве измами. Сите ја знаеме таа изрека...

 
Мајчиниот глас е најефективен против стрес
жена што зборува на мобилен

Многу често кога имаат проблеми или кога се нервозни, жените им се јавуваат на своите мајки...

 
Кафе пауза за поголема продуктивност
Кафе пауза

Шефовите воопшто не треба да им замеруваат на своите вработени кога прават кафе пауза, дури и ако...

 
FHM: Мариса Милер – најсекси жена на светот за 2010
Мариса Милер

31-годишниот ангел на Victoria’s Secret ги освои срцата на повеќе од 1 милион читатели на FHM.

 
„Love Is Your True Color“: Дует на Џенифер Хадсон и Леона Луис
Леона Луис и Џенифер Хадсон

Прекрасните Леона Луис и Џенифер Хадсон ги здружија своите моќни гласови за да ја создадат...

 
Мирис на рози за слатки соништа
Жена со рози

Дали некогаш сте размислувале за важноста на секое ваше сетило? Истражувањата покажале...

   
Страница 1560 од 1601

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 70%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 9397 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.