Новости | 1560
Почетна » Новости

Новости

ВИДЕО: „Love You Like A Love Song“ – новиот спот на Селена Гомез
Селена Гомез

Селена Гомез го објави својот спот за песната „Love You Like A Love Song“. Во видеото, 18-годишната ѕвезда...

ФОТО: Прекрасна фотосесија на Диор за колекцијата есен/зима 2011
LookBook на Диор

Модната куќа Диор за првпат реши да претстави своја колекција преку Lookbook. Прекрасните фотографии...

 
Ким направи рентген снимка за да докаже дека задникот и е вистински
Ким Кардашијан

Ким Кардашијан направи рентген снимка од својот задник само за да докаже дека нема импланти и дека ѝ е...

 
ФОТО: 12 години го држи рекордот за најголеми природни гради
Ани Хокинс-Тарнер

Само еден месец откако Велика Британија се крена на нозе затоа што жената со најголеми вештачки гради се појави во...

 
Првата фотографија од ќерката на Пинк
Пинк, Кери, Вилоу

Заспаната Вилоу Сејџ позираше со своите славни родители, Пинк и Кери Харт, во својата прва фотосесија. Само една...

 
ФОТО: Најсмрдливиот човек на светот? Индиец се нема искапено 37 години
Каилаш

65-годишен Индиец не се има искапено, ниту потстрижено веќе 37 години. Каилаш Синг не би влегол под туш за...

 
ВИДЕО: Енрике Иглесијас оди во стриптиз клуб во спотот за „Dirty Dancer“
Енрике Иглесијас

Енрике Иглесијас направи уште еден жежок спот, овој пат со учество на Ашер и Лил Вејн. Во видеото режирано...

 
ФОТО: Клаудија Шифер со есенската колекција очила на Шанел
Клаудија Шифер

Познатиот супермодел Клаудија Шифер ја имаше честа да биде рекламно лице на новата есенска колекција престижни...

 
Џорџ Клуни и Елизабета Каналис се разделија
Џорџ Клуни и Елизабета Каналис

Двегодишната романса на холивудскиот срцекршач Џорџ Клуни и италијанската актерка Елизабета Каналис заврши...

 
75% од жените не би се омажиле со невработен маж
Младоженци

Вработеноста има големо влијание врз склучувањето на брак. Непишано правило е најпрво барем еден од партнерите...

   
Страница 1560 од 1709

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18220 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?