Новости | 1559
Почетна » Новости

Новости

ФОТО/ВИДЕО: Катарина Ивановска секси заводничка за „Yamamay“
Катарина Ивановска

Катарина Ивановска заведува во сексапилна долна облека од популарниот италијански бренд „Yamamay“. Погледнете...

ВИДЕО: Славни лица заедно со деца болни од рак ја пеат „Hey Jude“
Пациент во St. Jude

Џенифер Анистон, Бети Вајт, Џон Хем, Мајкл Џордан, Робин Вилијамс, Елен Деџенерис, Џими Кимел, Џордин Спаркс...

 
Татко нуди 50 милиони евра за маж кој ќе ја заведе неговата ќерка лезбејка
Џиџи и Сесил

Сесил Чао, милијардер од Хонг Конг, понудил „награда“ од 50 милиони евра за да пронајде маж кој ќе ја заведе неговата...

 
ФОТО: Со Фотошоп ѝ ги избришаа ребрата на слабата манекенка
Карли Клос

Дигиталната обработка на фотографиите за списанијата не е новост. Но, обично манекенките и славните...

 
Веро во Тафталиџе реновиран по светски стандарди
Веро во Тафталиџе

В петок официјално ќе започне со работа проширениот и реновираниот простор на маркетот Веро во Тафталиџе...

 
ФОТО: Како изгледала Викторија Бекам на 18 години?
Викторија Бекам

На фотографиите направени во 1992 година, Викторија ги покажува своите најдобри пози. Фотосесијата...

 
„Diamonds“: Слушнете ја новата песна на Ријана
Diamonds

Ријана ја објави првата песна од својот нов албум. Слушнете ја тука.

 
Лејди Гага: „Булимија и анорексија од 15 години“
Лејди Гага

Фотографиите од последните концерти на Лејди Гага ја открија нејзината позаоблена фигура и во изминатава...

 
ВИДЕО: Чело како крофна – бизарен јапонски тренд
Bagel Head

Во емисијата „Taboo“ на National Geographic беше прикажан еден од најновите трендови во модификацијата на телото.

 
ВИДЕО: Кајли Миног со нежен спот за баладата „Flower“
Кајли Миног

Кајли Миног објави црно-бел спот за баладата „Flower“. Во видеото, 44-годишната пејачка изгледа рајски убаво...

   
Страница 1559 од 1857

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8515 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.