Новости | 1557
Почетна » Новости

Новости

ФОТО: Marchesa – колекција Resort 2012
Фустан Marchesa

Прекрасните тоалети не може да предизвикаат ништо друго освен воодушевување. Извезените мониста, кројката...

Жена херој спасила девојче што паднало од десетти кат
Ву Џупинг

Кинескиња беше прогласена за херој, откако го ризикуваше својот живот за да спаси мало девојче кое паднало од...

 
ФОТО: Кралската свадба во Монако
Шарлин и Алберт

Монако доби нова принцеза. Шарлин Витсток се омажи за принц Алберт II на интимна церемонија во петокот...

 
ФОТО: Кејт Мос се омажи во фустан на Џон Галијано
Џејми, Кејт и нејзината ќерка

Супермоделот Кејт Мос се омажи за рокерот Џејмс Хинс. 37-годишната манекенка го изговори судбоносното...

 
ФОТО: Обувки Џузепе Ѕаноти – есен/зима 2011
Обувки Џузепе Ѕаноти

Колекцијата обувки на Џузепе Ѕаноти за сезоната есен/зима 2011 е вистинско задоволство за очите. Преку различни...

 
ФОТО: Првата колекција чанти на Никол Ричи
Чанта дизајнирана од Никол Ричи

Никол Ричи кон својот бренд House of Harlow 1960 додаде и линија чанти. Колекцијата вклучува чанти во...

 
E-mail од „свекрва од пеколот“ стана вирален хит
Каролин Борн

За секоја идна невеста е многу важно да биде прифатена од семејството на нејзиниот сопруг. Но, неретко...

 
ФОТО: Домот на Озборнови се продава за 13.000.000 долари
Домот на Озборнови

Ози и Шерон Озборн го ставија на продажба својот имот во предградието на Лос Анџелес. Оној кој сака...

 
ФОТО: Лобутин создаде чевли со екстремна штикла од 20 сантиметри
Обувки од Кристијан Лобутин

Малку од нас веруваа дека Кристијан Лобутин може да достигне нови височини со екстремна штикла...

 
Дениз Ричардс посвои девојче
Дениз со двете ќерки

Дениз Ричардс повторно стана мајка. 40-годишната актерка посвои девојче и нејзиниот претставник за јавноста...

   
Страница 1557 од 1709

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18207 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?