Новости | 1556
Почетна » Новости

Новости

Ослабела 50 килограми и сега е кандидатка за Мис Америка
Бри Бојс

Кога ќе ја видите новата Мис Јужна Каролина, можеби ќе си помислите дека нејзината фигура и убав изглед се...

ФОТО: Линдзи Лохан сними едиторијал за VF додека беше во куќен притвор
Линдзи Лохан

Италијанскиот Vanity Fair сними едиторијал во нејзиниот дом во Лос Анџелес, додека таа ја излежуваше казната...

 
Елизабет Харли доби улога во „Gossip Girl“
Елизабет Харли

„Gossip Girl“ наесен ќе се врати со уште едно познато лице во својата екипа. Англиската актерка Елизабет Харли...

 
Анџелина Џоли и Сара Џесика Паркер се најплатени актерки
Анџелина Џоли

Форбс ја објави својата нова листа на најплатени актерки. Овој пат првото место го делат две мега популарни ѕвезди...

 
ФОТО: Невестински фустани од колекцијата „White“ на Вера Ванг
Невестински фустан од Вера Ванг

Нежните женствени дизајни на 62-годишната модна дизајнерка отсекогаш ги привлекувале претставничките...

 
ФОТО: Адријана Лима e супер секси во кампања на Blumarine
Адријана Лима

Адријана Лима изгледа исклучително привлечно во есенската рекламна кампања на модниот бренд Blumarine...

 
ФОТО: Диор ја отвори Париската недела на високата мода есен/зима 2011
Диор висока мода есен/зима 2011

Модната куќа Диор ја имаше честа да ја отвори модната недела на високата мода во Париз за време на која...

 
ФОТО: Најголемиот хамбургер на светот тежи 353 килограми
Најголемиот хамбургер

Американците решија да им ја одземат на Канаѓаните титулата за најголем комерцијално достапен хамбургер...

 
ФОТО: Парис Хилтон фатена на дело со режисерот на „The Hangover“
Парис и Тод

Парис Хилтон скршеното срце го лечи со бакнежите на Тод Филипс, режисерот на хит филмовите „The Hangover“...

 
ВИДЕО: „Year of 4“ – мини документарен филм од Бијонсе
Бијонсе

Бијонсе објави мини документарен филм во кој се прикажани интимни моменти од нејзиниот приватен живот...

   
Страница 1556 од 1709

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 77%
  • 23%
Се испраќа...

(Вкупно: 18208 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?