Новости | 1555
Почетна » Новости

Новости

ФОТО: Бијонсе, Мадона и многу други ѕвезди се збогуваа со Опра
Опра Винфри

Во текот на 25 години Опра ги изненадуваше гостите во своето шоу, но сега дојде ред изненадувањата да...

„Stairway To Heaven“ – најдобра рок балада на сите времиња
Stairway To Heaven

Легендарната „Stairway To Heaven“ е прогласена за најдобра рок балада на сите времиња според резултатите...

 
ВИДЕО: Манекенките паѓаа на добротворната ревија на Наоми Кембел
Линдзи Виксон

Наоми Кембел намами многу славни манекенки и холивудски ѕвезди да ѝ се придружат на ревијата организирана...

 
Инспирирани од Facebook, си ја крстиле ќерката Like
Like

Израелски пар, инспириран од популарноста на Facebook, решил да ја крсти својата ќерка „Like“ (лајк), според...

 
Арнолд Шварценегер има вонбрачно дете со куќна помошничка
Арнолд Шварценегер

Поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, признал дека има вонбрачно дете со куќна...

 
Мајката која и ставаше ботокс на малата ќерка го изгуби старателството
Бритни Кембел

Кери Кембел, мајката која јавно призна дека ѝ става ботокс на својата 8-годишна ќерка, привремено го изгуби...

 
ФОТО: Анџелина Џоли и Бред Пит блеснаа на црвениот тепих во Кан
Бред Пит и Анџелина Џоли

Анџелина Џоли ја покажа својата поддршка кон долгогодишниот партнер Бред Пит кога вчера му се...

 
„Hair“ – најновата песна на Лејди Гага
Лејди Гага

Лејди Гага го објави четвртиот сингл од нејзиниот албум „Born This Way“. „Hair“ е диско песна која доаѓа од продуцентските...

 
ФОТО: Обувки и додатоци од Салваторе Ферагамо – пролет/лето 2011
Чевли Салваторе Ферагамо

Актуелната колекција обувки и модни додатоци на брендот Салваторе Ферагамо изобилува со минималистички...

 
ФОТО: И Бред Пит следбеник на белиот тренд во Кан
Бред Пит

Во сончевиот Кан, Бред Пит денес го промовираше својот најнов филм, „The Tree of Life“. Како и повеќето ѕвезди...

   
Страница 1555 од 1691

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4167 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?