Новости | 1554
Почетна » Новости

Новости

Ејми Вајнхаус почина на 27-годишна возраст
Ејми Вајнхаус

Ејми Вајнхаус денес беше пронајдена мртва во својот дом во Лондон. Сè уште не се познати причините...

ФОТО: Обувки Маноло Бланик – есен/зима 2011
Обувки Маноло Бланик

Маноло Бланик подари уште една колекција која може да се опише како рај за женските очи. Брилијантниот...

 
ФОТО: Меган Фокс за кинескиот „Elle“, тајните на нејзината убавина
Меган Фокс

Меган Фокс го покажа својот природен сексапил во кинеското издание на списанието „Elle“. 25-годишната убавица позираше...

 
Кој повеќе пробива во Facebook профилот на партнерот: мажите или жените?
Жена пред лаптоп

Најпознатиот веб сајт за мажи AskMen и познатото женско списание Cosmopolitan ги здружија силите за да...

 
ФОТО: Крокодилска чанта од Викторија Бекам која чини 14.600 долари
Чантата дизајнирана од Викторија Бекам

Луксузот е секојдневие во животот на Викторија Бекам и таа добро знае да го вклопи во своите креации...

 
ФОТО: Ретро колекција на Dsquared2 – Resort 2012
Ресорт Dsquared2

Стилот на 70-тите е мегапопуларен тренд и главна инспирација за ресорт колекцијата на модниот бренд...

 
Половина од жените мразат да гледаат фотографии од себе
Засрамена жена

Фотографиите овековечуваат спомени. И токму затоа што остануваат засекогаш, жените сакаат на нив да изгледаат...

 
ФОТО: Дениз Ричардс ја претстави својата посвоена ќеркичка
Елоиз и Дениз

Дениз Ричардс е заљубена во својата нова ќерка. 40-годишната актерка ја покажа својата мала посвоена ќерка...

 
Ким Кардашијан тужи фирма за реклама со девојка која личи на неа
Мелиса Монаро

Ким Кардашијан бара оштета од 15 до 20 милиони долари од познатата компанија Old Navy, затоа што во нивната...

 
ФОТО: Луксузна јахта од злато и платина што чини 3,4 милијарди евра
Јахтата History Supreme

Јахтата е направена од 100 000 килограми злато и платина, а освен тоа, во спалната има ѕид „украсен“ со...

   
Страница 1554 од 1712

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18506 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?