Новости | 1553
Почетна » Новости

Новости

Жените се престари за бикини по 47-мата, а за мини по 35-тата година
Џенифер Лопез

Жените сами пресудија: не треба да се носат мини сукњи по 35-тата година, а бикини по 47-мата година....

ФОТО: Бар Рафаели во секси колекција долна облека на Passionata
Бар Рафаели

Бар Рафаели ја претстави најновата колекција долна облека на брендот Passionata. 25-годишната убавица ги...

 
Анџелина потврди: Новата тетоважа е за Бред, а не за седмо дете
Анџелина Џоли и Бред Пит

Кога во април на рамото на Анџелина Џоли беше забележана нова тетоважа со географски координати, веднаш се...

 
ФОТО: Најславниот шешир од кралската свадба оди на аукција
Принцезата Беатрис

Многумина го исмејуваа, но фамозниот шешир на принцезата Беатрис стана огромен хит, а сега и ќе се најде на аукција...

 
ФОТО: Каде Вилијам и Кејт го поминуваат медениот месец?
Островот North Island

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кетрин заминаа на свадбено патување. Веста беше потврдена и од...

 
Каква шминка мразат мажите?
Кристина Агилера

Познатиот портал Yahoo реши да праша неколку мажи кои стојат зад некои од најпознатите машки сајтови и списанија...

 
Луѓето имаат двојно повеќе онлајн пријатели отколку реални
Жена и лаптоп

Луѓето денес се поотворени за дружење онлајн отколку во реалниот живот. Ново истражување покажало дека...

 
Тејлор Момсен и Џесика Зор не се веќе дел од екипата на „Gossip Girl“
Џесика Зор

Популарната серија „Gossip Girl“ ќе продолжи без две свои учеснички – Тејлор Момсен и Џесика Зор...

 
Арнолд Шварценегер и Марија се разделуваат по 25 години брак
Арнолд Шварценегер и Марија Шрајвер

Познатиот холивудски актер Арнолд Шварценегер и неговата сопруга Марија Шрајвер соопштија дека се...

 
„The Edge Of Glory“ – новата песна на Лејди Гага
Лејди Гага

Нема запирање за Лејди Гага. 25-годишната пејачка активно работи на промовирање на својот претстоен албум...

   
Страница 1553 од 1687

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3738 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?