Новости | 1552
Почетна » Новости

Новости

ФОТО: Лејди Гага на насловна на рекордното издание на „Вог“
Лејди Гага во „Вог“

Септемвриското издание на модната библија „Вог“ ќе биде со рекордни 916 страници, а корицата е наменета...

ФОТО: Авантуристички пар направи 22 свадби низ цел свет
Алекс Пелинг и Лиса Грант

Алекс Пелинг и Лиса Грант се необичен пар кој одлучил возбудата од свадбениот ден да ја доживее не еднаш...

 
LG Т385 Wi-Fi – совршени пропорции и супер цена од 0 ден.
LG Т385 Wi-Fi

Ова лето, надополнете го вашиот стил со телефон кој ви прилега… Vip ви го претставува новиот LG Т385...

 
ФОТО: Кортни Кардашијан ја претстави својата мала ќерка
Кортни, Пенелопе и Мејсон

„Us Weekly“ ги објави првите фотографии од едномесечната Пенелопе Скотланд Дисик. Гордата Кортни...

 
ФОТО: Забавните креативни маникири на Кејли О’Конор
Маникир на Кејли О’Конор

Кејли О’Конор собра многу обожаватели на интернет со своите креативни и забавни маникири инспирирани...

 
ВИДЕО: Џони Деп вистинска рок ѕвезда на сцената со Aerosmith
Алесандра и Ештон

Џони Деп е вистинска рок ѕвезда. 49-годишниот актер застана на сцената рамо до рамо со Стивен Тајлер...

 
ФОТО: Алесандра Амбросио топлес во прегратката на Ештон Кучер за „Colcci“
Алесандра и Ештон

Ештон Кучер и Алесандра Амбросио изгледаат атрактивно во актуелната кампања на бразилскиот бренд Colcci.

 
ФОТО: Лудо екстремно „дотерување“ на кучиња
Куче

Едно е да го потстрижете вашето милениче со цел да крзното да му придобие убава уредна форма, но сосема...

 
ФОТО: Лана Дел Реј ретро убавица за „Вог“ Италија
Лана Дел Реј

Модните списанија се заљубија во Лана Дел Реј. Нејзиниот избор на облека и шминка ги шармира уредниците, па повторно...

 
ФОТО: Гвен Стефани е дама во розово за „Harper's Bazaar“
Гвен Стефани

Ретко кој би ѝ дал на Гвен Стефани повеќе од 30 години. Забавната бунтовна пејачка и на 42 години изгледа...

   
Страница 1552 од 1835

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6431 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.