Новости | 1551
Почетна » Новости

Новости

Првото нешто што жените го забележуваат кај другите жени е колку се дебели
Три жени

Скоро 55% од жените прво ја гледаат формата на телото на другите жени пред да го свртат погледот кон очите, тенот...

ФОТО: Топ 10 летни бјути трендови од Elle
Ема Стоун

Списанието Elle направи листа на најинтересните трендови кај шминката и косата кои се прифатени од холивудските...

 
10 работи што на мажите и жените им се одбивни кај спротивниот пол
Маж и жена

Што мразат мажите, а што жените кај спротивниот пол? Кои се карактеристиките што им создаваат одбивност....

 
10 работи што мажите и жените ги привлекуваат кај спротивниот пол
Маж и жена

Со што жените ги привлекуваат мажите, а со што мажите ги привлекуваат жените? Дали тоа е надворешниот....

 
ФОТО: Свршеничкиот прстен на Ким кој чини 2 милиони долари
Прстенот на Ким

Ким Кардашијан ја прифати понудата за брак на Крис Хамфрис, со кого е во врска само 6 месеци. Но, најголемото...

 
ФОТО: Шминка инспирирана од цртаните на Дизни
Шминка од Кејти Алвес

Кејти Алвес е мејкап артист и огромен фан на цртаните филмови на Дизни. Нејзината трпеливост и мирна рака ѝ...

 
25% од Американците би се откажале од $1.000.000 за да имаат убаво тело
Убаво тело

„Убаво тело цел живот или лотарија со добивка од 1 000 000 долари?“ – тоа било прашањето кое им било поставено....

 
ВИДЕО: Бијонсе, Лејди Гага, Џеј Ло... на финалето на American Idol
Бијонсе

Америка вчера го прогласи својот десетти музички идол. Спектакуларното шоу заврши со крунисувањето на победникот...

 
ВИДЕО: Кој е победникот на American Idol?
Скоти Мекрири и Лорен Алејна

Америка вчера го прогласи својот нов музички идол. Рекордни 122 милиони гласа на публиката одлучија...

 
ФОТО: Ослабе 58 килограми и освои 250.000 долари
Оливија Вард

На Оливија Вард ѝ беа потребни 5 месеци, многу интензивни тренинзи и строга контрола на калориите за да ослаби...

   
Страница 1551 од 1691

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4168 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?