Новости | 10
Почетна » Новости

Новости

Бремената Миранда Кер во фустан со точкест принт со сопругот Еван Спигел на изложба во Калифорнија
Миранда Кер

Миранда Кер шармираше покрај својот сопруг Еван Спигел на настан во Калифорнија.

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам за рака со ќеркичката Шарлот и синот Џорџ на првиот училиштен ден
Кетрин и Вилијам со двете деца

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам ги испратија своите две деца во школо. Младиот кралски...

 
Девојка згрижи 97 улични кучиња во својот дом за да ги спаси од ураганот Доријан кој однесе 20 животи
Кучиња

Чела Филипс заслужува огромен аплауз. Добродушната девојка од Насау, Бахами, спаси 97 улични кучиња од силниот...

 
Eucerin® Hyaluron-Filler Витамин Ц Бустер: моќен антиоксиданс за свеж и сјаен изглед за само 7 дена
Eucerin

Eucerin® – експертот во медицинската нега на кожата, ја откри својата последна иновација – Hyaluron-Filler Витамин Ц Бустер.

 
Од исмејувано момче до инспиративен татко на четири деца: Ник Вујичиќ, мажот без раце и нозе, го живее својот сон
Ник Вујичиќ

Ник Вујичиќ, инспиративниот маж без раце и нозе, покажа како изгледа неговиот сегашен живот со четирите деца и сопругата.

 
Грижејќи се за себе, се грижиме за природата: Изберете енергетски ефикасни апарати
Горење

Во борба со внатрешното загадување, технологијата е пријател на животната средина...

 
Почина легендарниот моден фотограф Питер Линдберг
Питер Линдберг

Почина Питер Линдберг. Легендарниот моден фотограф и режисер издиша за последен пат...

 
Италијанската убавица Кјара Каркано блесна на црвениот тепих во Венеција со накит Rebecca кој може да се најде и во Македонија
Кјара Каркано

Ѕвездено море од славни личности го разубавува Филмскиот фестивал во Венеција. Меѓу...

 
23-годишното слепо момче со аутизам продолжува да одушевува со својот талент на „America’s Got Talent“
Коди Ли

Коди Ли никако не дозволува слепилото и аутизмот да му застанат на патот кон победата во AGT. Погледнете го неговиот најнов настап.

 
Со Вегета Фант времето може да се купи
Вегета Фант

Новиот асортиман на Вегета Фант мешавините нуди кулинарски решенија за секој ден. Вегета фант дава одговор...

   
Страница 10 од 1637

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9608 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?