„Respect“: Краток трејлер за биографскиот филм за легендарната Арета Френклин
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » „Respect“: Краток трејлер за биографскиот филм за легендарната Арета Френклин

„Respect“: Краток трејлер за биографскиот филм за легендарната Арета Френклин

Приказната за Арета Френклин ќе биде раскажана на големото филмско платно. Џенифер Хадсон ќе ја портретира „кралицата на соул музиката“ во филмот „Respect“.

Деновиве беше објавен првиот трејлер за биографската драма, чија премиера е планирана за декември оваа година.

Френклин, која поседуваше еден од најмоќните гласови во музичката историја, почина пред 2 години на 76-годишна возраст.

ВИДЕО

Respect Respect Respect Respect

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3428 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.