People: Гвинет Палтроу е најубава жена за 2013
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » People: Гвинет Палтроу е најубава жена за 2013

People: Гвинет Палтроу е најубава жена за 2013

Гвинет Палтроу е најубавата жена на светот за 2013 година според списанието People. 40-годишната актерка е на врвот на листата на најпривлечни холивудски ѕвезди на која се наоѓаат и Пинк, Џенифер Лоренс и Аманда Сејфрид.

Гвинет Палтроу

Русокосата ѕвезда од „Iron Man“ признала дека се шокирала кога дознала за изборот на познатото списание.

„Кога првпат слушнав дека ќе бидам на корицата на изданието Најубави на People, искрено си помислив дека некој се шегува со мене. Морав да го препрочитам мејлот трипати. Велев: Ова не може да биде вистина. Развив дислексија. Не читам правилно“ – раскажала Палтроу.

За да ја одржува својата фигура, Гвинет вежба пет пати неделно по два часа. Иако редовното вежбање понекогаш ѝ се чини како кошмар, таа вели дека не би го занемарила, бидејќи сака постојано да е во форма.

Гвинет Палтроу

Минатата година Бијонсе ја понесе титулата Најубава жена, а во 2011 година честа да ја краси насловната на People ѝ припадна на Џенифер Лопез.

Бијонсе Џенифер Лопез

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18477 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?