People: Бијонсе е најубавата жена за 2012
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » People: Бијонсе е најубавата жена за 2012

People: Бијонсе е најубавата жена за 2012

Бијонсе е најубава жена за 2012 година. Списанието People, кое минатата година оваа титула ѝ ја додели на Џенифер Лопез, годинава одлучи со признанието да ја удостои 30-годишната пејачка која неодамна стана мајка.

„Се чувствувам поубава отсекогаш затоа што родив“ – изјавила Бијонсе.

Бијонсе

Славната пејачка која е во брак со Џеј-Зи, пред помалку од четири месеци ја роди нивната прва ќерка, Блу Ајви. „Таа е најслаткото нешто“ – признала Бијонсе во интервјуто за People и дополнила дека редовно ѝ пее песни на малата Блу Ајви.

На прашањето на кого личи бебето, добитничката на 16 Греми награди одговорила: „Таа личи на Блу. Таа е своја личност. Најубавото нешто во тоа да имаш девојче е што имаш вистинско наследство. Зборот љубов сега има сосема поинакво значење“.

Новата најубава жена на светот открила и дека толку многу ужива во мајчинството, што го сака менувањето на пелени.

Бијонсе

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18488 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?