Maxim: Кендис Сванапул е најжешка жена за 2014
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Maxim: Кендис Сванапул е најжешка жена за 2014

Maxim: Кендис Сванапул е најжешка жена за 2014

Машкото списание Maxim ја објави новата листа Maxim Hot 100, со најжешките жени за 2014.

Кендис Сванапул се најде на врвот на листата. Креативниот директор на списанието, Пол Мартинез, ја опиша синооката Јужноафриканка со зборовите „прекрасна, софистицирана и елегантна“.

Maxim Hot 100 Maxim Hot 100

„Голема чест е да се биде број 1 на листата на Maxim меѓу толку многу убави и талентирани жени! Тоа е прекрасно чувство“ – изјавила таа.

Топ 10 најжешки жени 2014

Кендис Сванапул

Maxim Hot 100

Скарлет Јохансон

Maxim Hot 100

Кети Пери

Maxim Hot 100

Ирина Шајк

Maxim Hot 100

Џенифер Лоренс

Maxim Hot 100

Зои Дешанел

Maxim Hot 100

Алесандра Амбросио

Maxim Hot 100

Џесика Алба

Maxim Hot 100

Мила Кунис

Maxim Hot 100

Кара Делавин

Maxim Hot 100

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3753 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.