LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder – нов предизвик е хит на социјалните мрежи и кај славните
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder – нов предизвик е хит на социјалните мрежи и кај славните

LinkedIn, Facebook, Instagram, Tinder – нов предизвик е хит на социјалните мрежи и кај славните

Доли Партон ненамерно започна нов предизвик кој го прифатија илјадници лица ширум светот.

Легендарната кантри пејачка за својот 74. роденден објави колаж од четири фотографии, по една за секоја социјална мрежа и тоа LinkedIn, Facebook, Instagram и Tinder, прикажувајќи ги разликите во профилите на луѓето на различните социјални мрежи.

„Најдете си жена која може да направи сè“ – напиша таа во описот.

View this post on Instagram

Get you a woman who can do it

A post shared by Dolly Parton (@dollyparton) on

Нејзината идеја стана вистински хит и бројни славни личности одлучија да споделат сопствени колажи.

Елен Деџенерис

Џенет Џексон

Селин Дион

Криси Тиген

Наоми Кембел

Гал Гадот

Марк Рафало

Вил Смит

Гордон Ремзи

Џенифер Гарнер

Опра Винфри

Донатела Версаче

Џесика Частејн

Падма Лакшми

Џејмс Корден

Кара Делевин

Кајл Меклахлан

Кери Вашингтон

Backstreet Boys

Сара Мишел Гелар

Мајли Сјрус

Марта Стјуарт

Џими Фелон

Пријанка Чопра

Браќата Џонас

Дури и македонскиот премиер Зоран Заев не одолеа на предизвикот, но наместо Tinder, тој вклучи Twitter.

И Викторија Лоба објави фотографии и напиша: „Вие велите предизвик, јас велам да“.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19905 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?