Heat: Бекам го победи Рајан Гослинг за титулата „Најсекси маж на планетата“
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Heat: Бекам го победи Рајан Гослинг за титулата „Најсекси маж на планетата“

Heat: Бекам го победи Рајан Гослинг за титулата „Најсекси маж на планетата“

Дејвид Бекам е прогласен за „Најсекси маж на планетата“, откако читателите и експерти на списанието „Heat“ одлучија дека познатиот фудбалер е позгоден и пошармантен од Рајан Гослинг и Рајан Рејнолдс, кои ги зедоа второто и третото место соодветно.

„Нашите читатели и панелот од експерти очигледно имаат беспрекорен вкус затоа што искрено никој не ја заслужува титулата Најсекси маж на планетата 2012 повеќе од Дејвид Бекам. Тој има многу – талент, стил, сексапил, харизма. Жените го обожаваат, мажите сакаат да се како него и навистина сме возбудени што тој е на чело на нашата анкета“ – изјавила уредничката Луси Кејв.

Топ 10 најсекси мажи за 2012

Дејвид БекамРајан ГослингРајан РејнолдсБредли КуперЏејк ГиленхалРоберт ПатинсонТом ХардиЏони ДепХју ЏекманЗак Ефрон

Дејвид Бекам

Рајан Гослинг

Рајан Рејнолдс

Бредли Купер

Џејк Гиленхал

Роберт Патинсон

Том Харди

Џони Деп

Хју Џекман

Зак Ефрон

Во топ 25 се најдоа Џорџ Клуни (11. место), Тејлор Лотнер (17. место), Бред Пит (19. место), Орландо Блум (20. место) и Џастин Тимберлејк (21. место).

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 14%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 5081 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.