Glamour: Роберт Патинсон е најсекси маж на светот
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Glamour: Роберт Патинсон е најсекси маж на светот

Glamour: Роберт Патинсон е најсекси маж на светот

Згодниот „вампир“ Роберт Патинсон повторно успеа да ја освои титулата Најсекси маж на светот од британското издание на списанието Glamour.

25-годишниот актер успеа да освои повеќе гласови од својот колега Тејлор Лотнер, кој го зазеде второто место.

„Повеќе од 40 000 читатели на Glamour го дадоа својот глас за листата со најжешки натпреварувачи. И додека мажите од Twilight продолжија со својата доминација на листата на Најсекси мажи, читателите покажаа во најмала рака еклектичен вкус – од сребрената лисица, 50-годишниот Џорџ Клуни, до едвај легалниот Џастин Бибер. Што може тоа да значи? Не размислувајте, само уживајте“ – изјавил уредникот Џо Елвин.

Третото место го грабна Џони Деп, четвртото Дејвид Бекам, а најсексапилната петка ја заокружи Зак Ефрон.

Топ 10 најсекси мажи

Роберт ПатинсонТејлор ЛотнерЏони ДепДејвид БекамЗак ЕфронЏерард БатлерАлександар СкарсгардГарет ХедландЏеред ФоловилПринцот Хари

Роберт Патинсон

Тејлор Лотнер

Џони Деп

Дејвид Бекам

Зак Ефрон

Џерард Батлер

Александар Скарсгард

Гарет Хедланд

Џеред Фоловил

Принцот Хари

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 75%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 4034 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.