FHM: Топ 10 најсекси жени за 2013
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » FHM: Топ 10 најсекси жени за 2013

FHM: Топ 10 најсекси жени за 2013

Машкото списание FHM ја прогласи Мила Кунис за најсекси жена на светот за 2013 година. 29-годишната актерка ѝ ја одзеде титулата на минатогодишната победничка Тулиса Контоставлос.

Мила КунисМила Кунис

„Не само што е природно прекрасна, таа има одлична смисла за хумор и не се плаши да се пошегува на своја сметка“ – коментира Ден Џад, уредник на FHM.

На второто место се најде Ријана, додека третото место на листата ѝ припадна на Англичанката Хелен Фланаган.

РијанаРијана Хелен ФланаганХелен Фланаган

Топ 10 најсекси жени за 2013

 1. Мила Кунис
 2. Ријана
 3. Хелен Фланаган
 4. Мишел Киган
 5. Кели Брук
 6. Кејли Куоко
 7. Пикси Лот
 8. Кејт Аптон
 9. Шерил Кол
 10. Џорџа Салпа

На листата „100 најсекси жени за 2013“ се најдоа и: Тејлор Свифт (12. место), Меган Фокс (17. место), Бијонсе (19. место), Кристина Хендрикс (27. место), Селена Гомез (32. место), Ема Стоун (36. место), Ким Кардашијан (38. место), Скарлет Јохансон (49. место), Лана Дел Реј (53. место), Никол Шерцингер (54. место), Миранда Кер (56. место), Кендис Сванапул (75. место), Бритни Спирс (85. место) и Софија Вергара (100. место).

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
 • 40%
 • 14%
 • 25%
 • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9592 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.