FHM: Мариса Милер – најсекси жена на светот за 2010
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » FHM: Мариса Милер – најсекси жена на светот за 2010

FHM: Мариса Милер – најсекси жена на светот за 2010

Британското издание на списанието FHM само пред неколку дена ги објави резултатите од гласањето за најсекси жена на планетата. Иако Британците ѝ го дадоа првото место на Шерил Кол, во светски рамки титулата најсекси жена ја освои Мариса Милер.

Мариса Милер

Откако биле собрани податоците од 24 интернационални изданија на списанието FHM, меѓу кои од Британија, САД, Австралија, Кина и Франција, станало јасно дека 31-годишниот ангел на Victoria’s Secret ги освоил срцата на повеќе од 1 милион читатели.

Мариса ѝ ја зеде титулата на минатогодишната победничка Меган Фокс.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4167 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?