Eye Cue со песната „Lost and Found“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија
Почетна » Новости » Шоу-бизнис » Eye Cue со песната „Lost and Found“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Eye Cue со песната „Lost and Found“ ќе ја претставува Македонија на Евровизија

Еye Cue ќе нè претставува на Евровизија 2018 со песната „Lost and Found“.

Еye Cue

Песната добила најмногу гласови од комисија на МРТ, која имала задача да анализира вкупно 382 композиции коишто пристигнале на меѓународниот повик за Избор на песна за Евровизија.

Потоа, комисијата одлучила дека групата Еye Cue (Марија Ивановска, Иво Митковски и Бојан Трајковски) најдобро ќе ја донесе избраната композиција на евровизиската сцена во Лисабон.

Еye Cue

Музиката и текстот на „Lost and Found“ се дело на Бојан Трајковски, додека аранжманот е на Дарко Димитров.

Погледнете неколку изведби на Еye Cue:

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор летово?
  • 24%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 4%
  • 4%
  • 12%
  • 11%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4470 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.